custom-cover-arrow

Vizuální identita Vlastimila Šenkýře

2019
Design:
Kateřina Šuterová, Tereza Saitzová
Druh: vizuální identita
Fotografie: © archiv Vlastimil Šenkýř

Vlastimil je designér, který se ve své tvorbě zaměřuje na výrobu šperků, keramických a skleněných produktů. Je experimentátorem, kt. zkoumá možnosti materiálů pomocí různých pokusů. Jeho tvorba je vysoké estetické a funkční kvality. V repertoáru lze nalézt nejen užitkové předměty, ale také čistě poetické práce — zosobňující například pomíjivost, nebo také věci s vtipem a nadsázkou. Vlastimilovy práce jsou jemné, něžné a křehké. Pracuje se symetrií a s pastelovými barvami.

Vlastimil oslovil mě a Terezu kvůli potřebě vizuální identity. Takové, která neruší, ale podporuje samotná díla. Požadavkem bylo logo, kt. by mělo fungovat i v malém měřítku — aby se dalo vyrýt do skla. Zmapovaly jsme terén českých designérů a navázaly na charakteristiku Vlastimilovy práce: příběh, kontext, vtip, jednoduchý design, jemnost, něžnost, křehkost a symetrie.

Vytvořily jsme grafický symbol — monogram. Jemná značka s prvky symetrie, která má v sobě zároveň prvek řádu a stability (čtverec). Čistotu symbolu jsme doplnily divočejšími ilustracemi a prvky, kt. pracují s vrstvením (též prvek V. práce). Vzniklý grafický celek silně odráží designérovu tvorbu. Vlastimil nakonec využil jen část vizuálu.

VLASTA_FOTO_-2
VLASTA_FOTO_-1

Logo

VLASTA_LOGO_1
VLASTA_LOGO_2
VLASTA_LOGO_3
VLASTA_LOGO_4

Barevná paleta

VLASTA_BARVY
VLASTA_VRSTVENI

Vizitka

VLASTA_VIZITKA_1

Taška

VLASTA_TASKA_3

Visačka

VLASTA_VISACKA

Doprovodné ilustrace

VLASTA_ILU_1
VLASTA_ILU_2

Skica webu

VLASTA_NASTREL_NEW_WEB_1
VLASTA_NASTREL_NEW_WEB_2
VLASTA_NASTREL_NEW_WEB_3
Back to top Arrow