Město Rožnov pod Radhoštěm
Základní inspirací vizuální identity města Rožnov pod Radhoštěm jsou prvky odvozené z místní lidové kultury, architektury a genia loci. Záměrem nebylo pouze interpretovat historické prvky, ale pracovat s nimi tak, aby moderní formou komunikovaly ve veřejném prostoru. Výtvarné prvky, které se promítají do vizuální identity, mají svoje těžiště v místním prostředí, ať už se jedná o barevné stužky lidových krojů, neoslovanské dekorativní reliéfy (socha Radhoště / Radegasta od Albína Poláška), či exteriéry / interiéry lidové architektury. Tyto vernakulární (myšleno původní a pro lokalitu typické) geometrické prvky se objevují především v symbolu R, který je dominantním nositelem vizuálního jazyka.
Písmo Rožnov je originálně navržené pro tyto účely. Svojí kresbou a především výraznými akcenty působí neotřele a moderně, nikoli chladně. Samotné písmeno R má „vykročenou nožku“, což působí hravě, vesele, a především signifikantně. Barevnost samotná je taktéž odvozena od tradice genia loci: tmavě modrá (modrotisk), červená a azur (architektura), zelená a růžová (lidové kroje). Záměrně jsme vytvořili paletu barev, které působí živě, energicky, zdravě a pozitivně. Symbolicky tím reflektujeme teze, které si rožnovský region nechává jako identifikační: turistika, příroda, zdraví, pozitivní energie, tradice, ekologie apod. Celek podtrhuje autorský claim „Rožnov, město se zdravým srdcem“.
V případě logotypu jsme se rozhodli pro zkrácenou verzi Rožnov (historicky se Rožnov jmenoval až do roku 1912, kdy mu byl přidán přívlastek pod Radhoštěm). Vedla nás k tomu snaha o jednoduchost, navíc podpořená progresivní tendencí vnímat historické konotace, ve smyslu naslouchání integrity místa, v tomto případě zlidovělého, slangového názvu města, který je archetypální a nadřazen administrativním účelům. Součástí celkového zadání byla i vizuální identita kulturní organizace Téčko.